7Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği (AKSAM) sezon sonu programlarıyla sanatseverlere dolu dolu bir Haziran Coşkusu yaşatacak.

Haziran ayı boyunca toplam beş etkinliğin altına imza atacak olan AKSAM, programlardan üçünü Afyonkarahisar’da birini Ankara diğerini ise İzmir’de sergileyecek.

15 Haziran’da başlayacak olan etkinliklerin ilki AKSAM çatısı altında bulunan Çocuk Sanat Akademisi tarafından sergilenecek. Bu program aynı zamanda Çocuk Sanat Akademisi’nin de ilk etkinliği olma özelliğini taşıyor. AKSAM Çocuk Sanat Akademisi Sezon Sonu Şenliği adıyla düzenlenecek etkinliklerde çocuklar, yıl boyunca aldıkları eğitimleri sahneleyecek.

20 Haziran’daki diğer etkinlikte ise sinema ve sanat dünyasının tanınmış isimleri Afyonkarahisar’a geliyor. Selda Alkor, Filiz Akın, Ediz Hun ve Safa Önal gibi ünlü simalar AKSAM Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun sezon sonu konserine konuk olacak. Gecede Türk sinemasının emektarlarına yaşam boyu onur ödülleri takdim edilecek. 

Bu programın hemen ardından 21 Haziran’da bu sefer AKSAM Türk Halk Müziği Topluluğu sezon sonu konserinde sanatseverle bir araya gelecek. Konsere TRT Ankara Radyosu Sanatçısı Kubilay Dökmetaş konuk sanatçı olarak katılacak. Şef Kubilay Aksoy yönetimindeki koro müzikseverleri Türk halk müziğine doyuracak.

AKSAM’ın hayata geçirdiği önemli projelerden biri olan Ruhun Dansı gösterisi ikinci kez Ankara’da sahneye çıkacak. 16 Haziran’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın kuruluşunun 175. Yılı dolayısıyla sergilenecek gösteriye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da davet edildi.

IMG_0604Haziran Coşkusu programlarının sonuncusu ise İzmir’de gerçekleşecek. AKSAM Türk Sanat Müziği Topluluğu Çeşme Belediyesi’nin özel davetiyle 23 Haziran’da Türk Film Şarkıları Konseri’ni Çeşmeliler için sahneleyecek.

AKSAM Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu, sanatseverleri tüm etkinliklere davet ettiğini belirtti. Başkan Alimoğlu “AKSAM çatısı altında gerçekleştirdiğimiz kültür ve sanat alanındaki çalışmalarımızı önce şehrimizin sonra tüm Türkiye’nin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz. Ürettiğimiz projeler yavaş yavaş ülkemizin her yerinde tanınmaya başlıyor. Farklı şehirlerden programlarımızı sergilememiz için davetler geliyor. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin etkinliklerimize gösterdiği ilgi daha iyi projeler üretmek için bize gayret veriyor. İlk adımı her zaman Afyon’dan atıyoruz. Daha sonra bu adımlar çoğalıyor ve Türkiye çapında tanınan projelerin altına imzamızı atıyoruz.” şeklinde konuştu.