Sosyal Projeler

AKSAM-Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Merkezi

Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Merkezi (AKSAM), Afyonkarahisar’da kültür ve sanat araştırmalarına katkıda bulunmak ve kültür etkinliklerine destek vermek amacıyla Eylül 2011’de hizmet vermeye başladı.

Merkezin bulunduğu Çeşmeli Konak Afyonkarahisar ilinin ilk özel müzesidir. Konak, Osmanlı son dönem sivil mimari örneklerindendir. İpek ve kumaş ticareti yapan Kahvecioğlu İsmail Efendi tarafından önce hayır amaçlı olarak çeşmesi, daha sonra da konak kısmı inşa ettirilmiştir. Yapımı 1906 yılında bitirilen ve ilk başta tek bir konut olarak inşa edilen bina, daha sonra mirasçıları tarafından ikiye bölünmüş ve uzun yılar bu şekilde kullanılmıştır. 2002 yılında kamulaştırılarak Kültür Bakanlığı’na tahsis edilmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Sn.İbrahim ALİMOĞLU’nun yaptığı merkezde, Afyonkarahisar’ın kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla çok çeşitli eğitim, kültür ve sanat faaliyetleri düzenlenmektedir.
Daha fazla bilgi için: http://www.alimoglukultursanat.org

 

  • 7

Haziran Coşkusu Başlıyor

Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği (AKSAM) sezon sonu programlarıyla sanatseverlere dolu […]

  • 1

AKSAM Prag Yolcusu

 
Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği (AKSAM) Türk Halk Oyunları Topluluğu, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da […]

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ BELGELENDİRME TEŞVİKLERİ

Alyans Meslek Belgelendirme İnşaat Enerji Sanayi Ticaret Ltd. Şti ile Alimoğlu Madencilik San. Tic. Aş. arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Nokta Başvuru Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 16UY0266-3/01 Mermer Doğaltaş Ocakçısı, 16UY0267-4/01 Mermer-Doğaltaş Özel İmalat Elemanı branşlarında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik sigortası fonundan karşılanacaktır.

Alimoğlu Madencilik San. Tic. Aş. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 16UY0266-3/01 Mermer Doğaltaş Ocakçısı, 16UY0267-4/01 Mermer-Doğaltaş Özel İmalat Elemanı branşında yapılacak uygulamaların uzman ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki işçi kalitesinin artırılmasını, marka değerinin korunmasını, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedeflemektedir. Bu nedenle Alimoğlu Madencilik San. Tic. Aş. 16UY0266-3/01 Mermer Doğaltaş Ocakçısı, 16UY0267-4/01 Mermer-Doğaltaş Özel İmalat Elemanı branşında faaliyet gösteren ustaların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikler kapsamında, mermer ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Alimoğlu Madencilik San. Tic. Aş. TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Alyans Meslek Belgelendirme ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Alyans Meslek Belgelendirme tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan ustalar katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen ustalarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan ustalarımız ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr

https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

 
 

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ BELGELENDİRME TEŞVİKLERİ

Beyaz Belgelendirme Ticaret Limited Şirketi ile Alimoğlu Madencilik San. Tic. A.Ş. arasında Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Nokta Başvuru Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli Meslekler arasında olan 16UY0266-3 Mermer Doğaltaş Ocakçısı ve 16UY0267-4 Mermer Doğaltaş Özel İmalat Elemanı ulusal yeterlilikleri kapsamında MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik fonundan karşılanacaktır.

Alimoğlu Madencilik San. Tic. A.Ş. ulusal ve uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile 16UY0266-3 Mermer Doğaltaş Ocakçısı   ve 16UY0267-4 Mermer Doğaltaş Özel İmalat Elemanı branşında yapılacak uygulamaların nitelikli ustalar tarafından yapılmasını, buna bağlı olarak ülkemizdeki mermer – doğaltaş işçiliği kalitesinin artırılmasını, sektörel değerin korunmasını, rekabet gücünün artırılmasını, personelden kaynaklı uygunsuzlukların  ve bu uygunsuzluklardan kaynaklı maliyetlerin minimize edilmesini hedeflemektedir.

Bu hedefler doğrultusunda Alimoğlu Madencilik San. Tic. A.Ş. 16UY0266-3 Mermer Doğaltaş Ocakçısı   ve 16UY0267-4 Mermer Doğaltaş Özel İmalat Elemanı branşlarında faaliyet gösteren sektör çalışanlarının MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek vermektedir.

Sosyal Sorumluluk Projesi (MYK) teşvikler kapsamında, sektör çalışanlarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olabilmesi için Alimoğlu Madencilik San. Tic. A.Ş. TÜRKAK’tan akredite ve MYK tarafından yetkilendirilmiş Beyaz Belgelendirme Ticaret Limited Şirketi ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları Beyaz Belgelendirme tarafından yapılacaktır. Sınavlarda başarılı olan sektör çalışanlarının katıldıkları branşa ait Mesleki Yeterlilik Belgesi’ni almaya hak kazanacaklardır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi isteyen sektör çalışanlarımızın 3 sınav hakkı bulunmaktadır. Birinci sınav haklarında başarısız olan sektör çalışanının ücretsiz 2 sınav hakkı daha bulunmaktadır. Mesleki Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilemeyecek bir şekilde benzersiz belge numarası ile üretilmekte olup beraberinde Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

https://www.myk.gov.tr

https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi