Sosyal Projeler

AKSAM-Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Merkezi

Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Merkezi (AKSAM), Afyonkarahisar’da kültür ve sanat araştırmalarına katkıda bulunmak ve kültür etkinliklerine destek vermek amacıyla Eylül 2011’de hizmet vermeye başladı.

Merkezin bulunduğu Çeşmeli Konak Afyonkarahisar ilinin ilk özel müzesidir. Konak, Osmanlı son dönem sivil mimari örneklerindendir. İpek ve kumaş ticareti yapan Kahvecioğlu İsmail Efendi tarafından önce hayır amaçlı olarak çeşmesi, daha sonra da konak kısmı inşa ettirilmiştir. Yapımı 1906 yılında bitirilen ve ilk başta tek bir konut olarak inşa edilen bina, daha sonra mirasçıları tarafından ikiye bölünmüş ve uzun yılar bu şekilde kullanılmıştır. 2002 yılında kamulaştırılarak Kültür Bakanlığı’na tahsis edilmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Sn.İbrahim ALİMOĞLU’nun yaptığı merkezde, Afyonkarahisar’ın kültür ve sanat yaşamına katkıda bulunmak amacıyla çok çeşitli eğitim, kültür ve sanat faaliyetleri düzenlenmektedir.
Daha fazla bilgi için: http://www.alimoglukultursanat.org

 

  • 7

Haziran Coşkusu Başlıyor

Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği (AKSAM) sezon sonu programlarıyla sanatseverlere dolu […]

  • 1

AKSAM Prag Yolcusu

 
Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Derneği (AKSAM) Türk Halk Oyunları Topluluğu, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da […]